PRZEDSZKOLE

W roku szkolnym 2014/2015 Zespół Szkół w Wysokiej objął swoją działalnością edukacyjną także dzieci trzy i czteroletnie. Maluszki mają teraz możliwość bawić się z rówieśnikami i w ciekawy sposób poznawać otaczający świat w nowootwartym przedszkolu "AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA „PLASTUŚ”.

Dzięki wsparciu Wójta Gminy Jordanów Panu Stanisławowi Pudo oraz projektom unijnym najmłodsi uczniowie mogą korzystać z w pełni wyposażonej sali zabaw, pięknej szatni, odpowiednio przystosowanej łazienki oraz salki przeznaczonej na zajęcia dydaktyczne i jadalnię. Do dyspozycji przedszkolaków został również oddany nowy, wspaniały plac zabaw, który powstał na terenie szkolnego ogrodu. W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować Panu Karolowi Synowczyńskiemu za bezpłatne wykonanie wykopu pod budowę chodnika prowadzącego na plac zabaw.

Dzięki Akademii Przedszkolaka maluszki już od najmłodszych lat mogą kształtować swoje umiejętności, rozwijać samodzielność, wdrażać się do stosowania norm społecznych oraz odkrywać tajemnice otaczającego je świata.

Nasze przedszkole otwarte jest w godzinach od 8.00 do 13.00. Ramowy rozkład dnia zawiera czas na zabawę, zajęcia dydaktyczne i ruchowe, posiłki, odpoczynek i wyjście na świeże powietrze.

Oprócz programowych zajęć dydaktycznych w naszym przedszkolu organizowane są także różnego rodzaju imprezy okolicznościowe, spotkania z ciekawymi ludźmi, wycieczki, konkursy. Wspólnie z dziećmi dbamy także o wystrój naszych sal, do którego wykorzystywane są prace naszych podopiecznych.

Program dydaktyczny realizowany w przedszkolu jest odpowiednio dostosowany do pracy w grupie mieszanej, dlatego zarówno trzylatki jak i czterolatki uczestniczą w zajęciach jednocześnie.