PASOWANIA NADSZEDŁ CZAS

Bardzo ważnym momentem w życiu każdego dziecka jest ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej.

Uroczystość ta w naszej szkole odbyła się 7.11.2014 r. W tak ważnym dla pierwszaków dniu do szkoły przybyli rodzice, aby być świadkami tego niezwykłego wydarzenia w życiu swoich dzieci. Zanim nastąpił ten szczególny moment, uczniowie przedstawili wszystkim zgromadzonym na uroczystości bogaty program artystyczny, w czasie którego zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Wykazali się również wiedzą o naszej Ojczyźnie.

Po zakończeniu części artystycznej nastąpiła ceremonia ślubowania, w czasie której pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie Pan Dyrektor Stanisław Madoń pasował 11 pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej w Wysokiej. Ślubowanie i pasowanie pierwszaków przebiegało w podniosłej atmosferze. Sami bohaterowie uroczystości byli radośni, ale i zachowali stosowną do sytuacji postawę. W czasie uroczystości nie zabrakło miłych niespodzianek - maluszki z przedszkola pięknie zaśpiewały swój hymn i wręczyły starszym kolegom pamiątkowe medale, a uczniowie z V klasy obdarowali uczniów własnoręcznie wykonanymi sówkami. Każde dziecko otrzymało również dyplom i kolorowy biret.

Po uroczystym ślubowaniu rodzice zorganizowali dla swoich pociech słodki poczęstunek w klasie. Ten dzień zostanie na długo w pamięci każdego pierwszoklasisty, bo takich chwil nie sposób zapomnieć.

Do braci uczniowskiej przyjęci zostali:

Julia Bednarczyk

Patryk Gwiazdoń

Zofia Jaromin

Emilian Jaworski

Patryk Kołodziej

Arkadiusz Łuszczek

Alana Maher

Maksymilian Rypel

Katarzyna Tomczyk

Nikola Węglarz

Szymon Szyszka

Rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech, a pierwszoklasistom życzymy powodzenia w szkole, zapału do nauki, wiary we własne możliwości i wielu sukcesów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.