„Szansa na miarę sukcesu – gimnazjum” pod hasłem: „Rozwijam swoją wiedzę”

W lipcu tego roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie „Szansa na miarę sukcesu” pod hasłem „Rozwijam swoją wiedzę”. W projekcie wzięło udział 16 gimnazjalistów z klas I –III oraz 38 uczniów z gimnazjum w Naprawie. Opiekę nad naszymi gimnazjalistami sprawowała pani Maria Gwiazdonik oraz pani Magdalena Duda. Kierownikiem wycieczki był pan Adam Matejko.

W ramach projektu zorganizowano pięciodniowy wyjazd do Roztoczańskiego i Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Głównym założeniem wycieczki było poszerzenie wiedzy na temat obszarów chronionych w Polsce.
Roztoczański Park Narodowy zachwycił gimnazjalistów jaki i opiekunów swoim krajobrazem, przyrodą, unikalnymi zabytkami. Na długo pozostaną w pamięci zajęcia edukacyjne przeprowadzone w niezwykle interesujący sposób przez przewodnika RPN zarówno na terenie Ośrodka Edukacyjno – Muzealnego we Floriance jak i w trakcie przejścia ścieżek dydaktycznych (Ścieżka na Bukową Górę, Ścieżka na Piaseczną Górę , Ścieżka do stawów "Echo", Ścieżka aleją Aleksandry Wachniewskiej, Ścieżka historyczno-przyrodnicza do Wzgórza Polak, Ścieżka dendrologiczna i krajobrazowa we Floriance). Niezapomniana była też wizyta w Ośrodku Zachowawczym Konika Polskiego.
Bieszczadzki Park Narodowy był kolejnym etapem wycieczki. Przewodnicy z BdPN przygotowali dla uczniów zajęcia, dzięki którym mogli oni poznać walory przyrodnicze Parku, jego historię i geografię. Zwracali oni szczególną uwagę na osobliwości przyrodnicze BdPN, piętra roślinności, faunę i florę, zbiorowiska roślinne połonin oraz „krainy dolin”. Zaprowadzili grupę na szczyt Połoniny Caryńskiej. Gimnazjaliści zwiedzili też zaporę Solińską oraz wnętrze solińskiej hydroelektrowni. Widok na zalew zrobił na wszystkich imponujące wrażenie.
Opiekunowie organizowali czas wolny (gry sportowe , zabawy, dyskoteki, spacery, ogniska, rozmowa ). Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, a jak nie miał na nic ochoty, mógł po prostu poleniuchować w swoim pokoju.
Wycieczkę zaliczamy do udanych. Było wesoło, zabawnie i zawsze towarzyszył nam uśmiech na twarzy. Z wycieczki pozostały nam piękne wspomnienia i zdjęcia.
Projekt „Szansa na miarę sukcesu - gimnazjum” finansowany był przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i został zrealizowany przez Stowarzyszenie ERUDIO. Dziękujemy.